
Замовити товар

Замовити

Задайте питання



Монокалійфосфат
Монокалійфосфат — фосфорно-калійне комплексне складне добриво. Застосовується для кореневих підгодівель, позакореневих підживлень та фертигації. Отримують шляхом хімічної взаємодії ортофосфорної кислоти і калійних сполук.
Фізичні та хімічні характеристики
Монокалійфосфат (дигідрофосфат калію) — безбарвні кристали.
Фізичні характеристики
- Температура плавлення — 552,6 ° C.
- Плавиться з розкладанням, утворюючи фосфат калію (K3PO4).
- Розчинність в 100 г води при 25 ° C — 25,1 м
- Практично нерозчинний у етанолі.
- Щільність при 20 ° C — 2338 г / см3.
- Монокалійфосфат (добриво) містить загальних фосфатів: (Р2О5) не менше 50%, калію (К2О) — не менше 33%, води — не більше 0,5%.
- Кислотність одновідсоткового розчину — 4,0-4,5 од.
- Масова частка не розчинної у воді залишку — менше 0,1%.
Монокалійфосфат є повністю розчинним добривом, що не містить шкідливих домішок.
Застосування
Сільське господарство
Застосовується в якості висококонцентрованого добрива для підживлення культур в різних системах.
Промисловість
Монокалійфосфат застосовують як модулятори і перетворювачі частот в лазерній техніці. У харчовій промисловості він використовується як компонент пекарських порошків, харчових дріжджів, рідких миючих засобів, а також як емульгатор харчових продуктів і складів для очищення нафтопродуктів і пом’якшувач води.
Внесення
Монокалійфосфат рекомендований до застосування на всіх типах грунтів у відкритому і захищеному грунті, як кореневих підгодівель і позакореневих підживлень.
Як водорозчинне добриво рекомендується для використання в системах зрошувального землеробства і для фертигації.
Відсутність азоту дозволяє широко варіювати використання добрива в якості підгодівлі, як в кількісному (норми витрати), так і в тимчасовому (терміни внесення) параметрі. Так, наприклад, в якості пізньої осінньої підгодівлі багаторічних культур азотні і азотовмісні добрива використовувати не можна, оскільки це послаблює рослини, не дозволяючи їм вчасно підготуватися до несприятливих умов зимового сезону. Внесення в цей час монокалій фосфату, дозволяє збагатити рослини калієм і фосфором, що підсилює їх морозостійкість і підвищує шанси благополучного виходу після зимівлі.
Поведінка в грунті
Монокалійфосфат швидко розчиняється в грунтовому розчині розпадаючись на позитивно заряджені іони калію K + і іони ортофосфорної кислоти H2PO4-, HPO42- і PO43-.
Іони калію відрізняються слабкою здатністю міграції по грунтовому профілю. Винятки піщані і супіщані грунти, що володіють низькою поглинальною здатністю. Калій вступає у взаємодію з грунтовим поглинаючим комплексом за обмінним (фізико-іміческому) і необмінним типами поглинання.
Іони ортофосфорної кислоти в слабокислому середовищі (а саме в таких умовах найбільш успішний ріст рослин) поводяться по-різному. Так H2PO4- стає ідеальним джерелом фосфору, оскільки не відчуває ніяких перешкод перед проникненням в системи рослини, HPO42- — менш успішний в цьому відношенні, а PO43-.
— практично не доступний рослинам. При розчиненні монокалійфосфату основна кількість виділених іонів ортофосфорної кислоти першого виду — H2PO4- Це дозволяє поставляти рослинам необхідну кількість фосфорних сполук оперативно, без додаткових тимчасових затримок на проходження хімічних перетворень в грунті.
Не поглинені рослинами іони ортофосфорної кислоти поступово переходять в різні фосфорні сполуки характерні для даного типу грунтів, а згодом пройшовши ряд перетворень, надходять в системи рослин.
Застосування на різних типах грунтів
- Піщані, супіщані дерново-підзолисті, торф’яно-болотні, заплавні грунти, червоноземи. Застосування монокалійфосфату надає позитивного впливу на якісні та кількісні показники врожайності вирощуваних культур.
- Суглинні дерново-підзолисті, сірі лісові, опідзолені і вилужені чорноземи. Застосування добрива найефективніше в зоні достатнього зволоження при низькій та середній забезпеченості грунту калієм і фосфором.
- Типові, звичайні, південні чорноземи, каштанові грунти, сіроземи. Рекомендується застосовувати монокалійфосфат тільки під каліелюбиві культури (соняшник, цукрові буряки, овочеві), оскільки дія калійних добрив на цих ґрунтах проявляється дуже слабо. На каштанових грунтах і сероземах застосування даного добрива економічно обгрунтовано тільки за умови достатнього зрошення.
- Солонці — застосування монокалій фосфату через наявність калійної складової не обгрунтовано економічно, оскільки калій посилює солонцювання даного типу грунтів.
- Вапновані грунти. Застосування монокалійфосфату надзвичайно ефективно, оскільки при вапнуванні потреби рослин в калії і фосфорі підвищуються.
Отримання
Монокалійфосфат отримують двома способами:
- Взаємодією ортофосфорної кислоти з водним розчином гідроксиду калію (KOH) чи вуглекислого калію (K2CO3) при температурі 500-600 ° C.
- Реакцією взаємодії ортофосфорної кислоти (H3PO4) c хлоридом калію (KCl) при температурі 500-600 ° C.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: