
Замовити товар

Задайте питання



Україна і Росія підписали договір про створення Причорноморського зернового пулу
Україна і Росія підписали домовленості про створення Причорноморського зернового пулу.
Про це заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров під час спільної прес-конференції з російським прем’єр-міністром Дмитром Медведєвим, присвяченої підсумкам Десятого засідання Комітету з питань економічного співробітництва Українсько-Російської міждержавної комісії, передає УНІАН.
“Сьогоднішню зустріч можна цілком обґрунтовано віднести до таких, де підписано цілу низку важливих домовленостей, зокрема про створення так званого зернового пулу”, – зазначив Азаров, відповідаючи на уточнюючі запитання журналістів.
Також Азаров заявив, що зерновий пул України, Росії і Казахстану буде створено протягом 6 місяців.
“Терміни обговорили – півроку. Цілком конкретно і достатньо, будемо говорити щодо термінів, жорстко” – сказав він на спільній з прем’єр-міністром Росії Медвєдевим прес-конференції у вівторок 15 жовтня в Калузі, передає “Інтерфакс-Україна”.
Раніше Азаров заявляв, що Україна і Росія мають намір підписати угоду про створення зернового пулу.
“Договір про створення зернового пулу ми сьогодні підпишемо”, – сказав він, виступаючи на засіданні комітету з економічного співробітництва українсько-російської міждержавної комісії у Калузі.
Нагадаємо, що третім учасником зернового пулу може стати Казахстан. На засіданні уряду РФ 10 жовтня Мінсільгоспу РФ було доручено опрацювати з зацікавленими відомствами питання про створення зернового пулу Росії, України і Казахстану і до 10 грудня 2013 року подати відповідні пропозиції до уряду РФ.
Створення зернового пулу націлено на координацію торговельної політики на міжнародному зерновому ринку.
Ідею створення зернового пулу трьох держав, що є великими експортерами зерна, обговорюють з червня 2009 року, з часу проведення першого Всесвітнього зернового форуму. Необхідність створення пулу пов’язана з тим, що в Чорноморському басейні, на відміну від інших точок експортного відвантаження зерна, наявна сильна конкуренція між країнами. У зв’язку з цим країни басейну, насамперед Росія, Україна і Казахстан, втрачають близько 10 доларів на кожній тонні зерна. Іноді цей показник доходить і до 20 доларів.
Експортний потенціал Росії, України і Казахстану оцінено в 70 млн тонн.
У наступні роки сторони не раз поверталися до цієї ідеї, але реальні кроки були зроблені лише в цьому році.
Нагадаємо, у серпні президент Російського зернового союзу Аркадій Злочевський заявив, що документ про створення причорноморського зернового пулу Росії, України та Казахстану може бути підписаний на початку жовтня 2013 року в Москві.
Поділитися