Замовити товар

    Замовити


      Задайте питання

        Хелат міді (Е-Cu 9 %) 117 гл

        Мідь (Cu) 117г/л - 9%

        Країна: Україна

        Фасування: 1 л, 20 л, єврокуб, налив

        6,89 USD/л - Жовква

        Хелат марганцю (Е-Mn 6%) 80 г/л

        Марганець (Мn) 80 г/л - 6%

        Калій (K2O) 130г/л - 10%

        Країна: Україна

        Фасування: 1 л, 20 л, єврокуб, налив

        4,42 USD/л - Жовква

        Хелат цинку (E-Zn 9%) 117 г/л

        цинку Zn (117 г/л) - 9%

        Країна: Україна

        Фасування: 1 л, 20 л, єврокуб, налив

        5,07 USD/л - Жовква

        РКД NPK 0:15:19+3S

        фосфору - 15%

        калію - 19%

        сірки - 3%

        Країна: Україна

        Фасування: єврокуб, налив

        по запиту - Черкаси

        Тіосульфат калію NPKS 0:0:25:17

        калій - 25%

        сірка - 17%

        Країна: Італія

        Фасування: єврокуб, налив

        1628 USD куби - Львів

        ATS тіосульфат амонію N12 S26

        азоту - 12%

        сірки - 26%

        Країна: Україна

        Фасування: єврокуб, налив

        20600 грн/т налив - Черкаси

        РКД Mixture-RKD NPК 9:18:9

        Країна: УАПГ, Україна

        Фасування:

        1153 USD/т - Черкаси

        РКД Mixture-RKD NPK 6:24:6

        N - 6%

        Р - 24%

        К - 6%

        Країна: УАПГ, Україна

        Фасування: 1 л, 20 л, єврокуб, налив

        991 у.о./т - Черкаси

        РКД Mixture-RKD NPК 5:20:5

        N - 5%

        Р - 20%

        K - 5%

        Країна: УАПГ, Україна

        Фасування: 1 л, 20 л, єврокуб, налив

        255 грн/л -

        833 USD за тонну - Черкаси

        РКД Mixture-RKD NPK 3:18:18

        N - 3%

        P - 18%

        K - 18%

        Країна: УАПГ, Україна

        Фасування: єврокуб, налив

        263 грн/л - Епіцентр

        1320 USD/т налив - Черкаси

        РКД Mixture-RKD NPK 9:27:0

        N - 9%

        P - 27%

        Країна: УАПГ, Україна

        Фасування: 1 л, 20 л, єврокуб, налив

        893 у.о./т - Черкаси

        РКД Mixture-RKD NPK 8:24:0

        N - 8%

        P - 24%

        Країна: УАПГ, Україна

        Фасування: 1 л, 20 л, єврокуб, налив

        252 грн/л -

        793 у.о./т - Черкаси

        Показати всi

        Рідкі добрива (рідкі комплексні добрива РКД) є досить популярними в світі: в США на частку рідкого аміаку доводиться до 52% всіх азотних добрив, 22% комплексних використовуються в рідкому вигляді. Друге місце в світі за рівнем споживання рідких добрив займає Канада. В Європі рідкі добрива менш популярні, причиною чого є значно менший розмір полів і господарств, а також слабкий розвиток інфраструктури для їх зберігання і внесення.

        В Україні протягом останніх п’яти років спостерігається різке збільшення інтересу українських аграріїв до рідких фосфоровмісних добрив, які сьогодні вже міцно увійшли в технологію вирощування культур як в ряді агрохолдингів, так і серед середніх і малих фермерських господарств, які бажають використовувати сучасні ефективні технологічні рішення з живлення рослин.

        Види рідких добрив

        До рідких добрив відносять водний і безводний аміак, КАС і рідкі комплексні добрива. Водний і безводний аміак, КАС є джерелами азоту і використовуються для заповнення нестачі азоту в ґрунті в допосівний період і в критичні періоди вегетації рослин, а рідкі комплексні добрива містять в своєму складі кілька компонентів, але в більшій кількості фосфор, і переважно використовуються як припосівне добриво, для забезпечення фосфором молодих проростків.

        Серед рідких комплексних добрив виділяють два основних види — суспензії і розчини. У розчинах речовини повністю розчинені у воді, тоді як в суспензії розчинені частково, і деякі компоненти, зокрема калій, суспендовані в воді.

        Рідкі фосфоровмісні добрива виробляють в двох основних формах: на основі ортофосфату амонію і поліфосфатів амонію. Різниця між різними РКД полягає в марці фосфорної кислоти, використовуваної в процесі виробництва.

        При виробництві РКД на основі ортофосфорної кислоти сумарний вміст основних елементів живлення рідко перевищує 30%, так як в більш концентрованих розчинах при низьких температурах відбувається кристалізація солей і випадання їх в осад. З економічної точки зору така концентрація є низькою. При виробництві на основі поліфосфорної кислоти можливо досягти більш високої концентрації елементів живлення.

        Введення до складу РКД калійного компонента є основним «лімітуючим фактором», оскільки хлорид калію має низьку розчинність і при його введенні до складу значно знижується вміст всіх елементів живлення. РКД як правило мають низький вміст калію (складно домогтися вмісту вище 11% К2О, часто зустрічається концентрація 9% — найбільш доцільна для виробництва). Тому калійні добрива рекомендується вносити окремо.

        Способи, строки внесення РКД

        Вносити РКД можна суцільним розподілом по поверхні ґрунту перед оранкою і культивацієї, локально при посіві, під час кореневого і позакореневого підживлення сільськогосподарських культур. Також перспективним є внесення РКД в системі фертигації. РКД можуть бути використані для капсулювання і дражування насіння, їх передпосівної обробки. Ефективним є внесення РКД інжекторами.

        Позакореневе підживлення РКД актуальне в умовах пізньої і холодної весни, коли поглинання рослинами фосфору з ґрунту ускладнено. При цьому, до удобрення можуть бути за необхідністю додані мікроелементи, регулятори росту, пестициди або мікробні препарати. На озимих зернових позакореневе підживлення РКД рекомендуються в фазу кущіння до виходу в трубку, особливо якщо з осені фосфору було внесено мало.

        Підживлення у вигляді розчинів легко засвоюються і через кореневу систему, і через листкові поверхні. На стадіях посіву і початкового формування рослини рідкі добрива вносяться під корінь, з моменту появи листя і до збору врожаю раціонально робити обприскування. Змінюючи рідкі препарати за складом, можна управляти розвитком рослини, швидко справлятися з хворобами, наслідками заморозків або посухи. Ефективність у всіх ситуаціях пояснюється хелатною формою поживних елементів.

        Весняне внесення РКД доцільніше в зонах достатнього зволоження, де поширені ґрунти легкого механічного складу, наприклад, на Поліссі. У зонах Лісостепу і Степу весняне внесення ЖКП доцільно тільки в роки, коли фосфорні добрива не були внесені восени, а також за достатнього забезпечення ґрунту вологою або на зрошенні. Кращим способом внесення РКД в ґрунт є локальний.

        До основних переваг РКД можна віднести наступне:

        Переваги РКД

        • в порівнянні з рідкими азотними добривами РКД не містять вільного аміаку, тому можуть транспортуватися і зберігатися в негерметичній тарі;
        • можуть бути внесені на поверхню ґрунту без необхідності негайної заробки;
        • в порівнянні з твердими добривами більш рівномірно розподіляються по поверхні поля;
        • рівномірність складу: кожна крапля рідкого добрива має однаковий склад;
        • роботи з РКД повністю механізовані, нижче вартість операцій зі зберігання, внесення в ґрунт і вантажно-розвантажувальних робіт, а також під час транспортування;
        • втрати під час перевантаження і зберігання не перевищують 1%, тоді як для твердих добрив цей показник становить 10-15% і більше;
        • як правило, менше ймовірність розкрадання;
        • ри необхідності їх можна застосовувати з іншими препаратами (мікроелементами, регуляторами росту, пестицидами), при цьому додаткові препарати розподіляються у всьому добриві, що дозволяє їх внести найбільш рівномірно;
        • РКД не отруйні і не вибухонебезпечні;
        • присутні сьогодні на ринку сівалки, досить легко адаптуються під внесення рідких добрив при посіві;
        • собівартість РКД нижче, ніж твердих добрив (в процесі їх виробництва виключаються енергоємні і витратні технологічні стадії гранулювання, сушіння, пиловловлювання і ін.).

        Головною перевагою рідких добрив в порівнянні з твердими є можливість приготування специфічних сумішей, при цьому суміш виявляється гомогенною за складом. Рідкі добрива займають менше місця для зберігання і забезпечують більш рівномірне внесення поживних речовин. Вони добре підходять для поповнення специфічних поживних речовин протягом життєвого циклу сільськогосподарських культур.

        Застосування РКД

        Рідкі комплексні добрива широко застосовуються для озимої пшениці, газону, краплинного поливу, винограду, саду, плодово-ягідних, картоплі, кукурудзи, самшиту, зернових культур, соняшника, ароїдних квітів, зернових, соняшнику, пшениці, овочів та інших культур.