Замовити товар

    Замовити


      Задайте питання

        В Україні запустили завод з виробництва рідких комплексних добрив MIXTURE-RKD

        Національний імпортер і виробник мінеральних добрив – Українська агропромислова група запустила виробництво рідких комплексних добрив .

        MIXTURE-RKD це комплексний продукт, який розроблений під потреби саме українських аграріїв. Цікаво, що такий замкнутий цикл – новий досвід для українського ринку АПК.

        «Це готові розчини, які за технологіями внесення, впливу на грунт, часових і фінансових витрат значно ефективніше, ніж сухі суміші, в умовах кліматичних змін. Наприклад, готові рідкі суміші дають хороший результат при штучному поливі, не змінюють структуру ґрунту, мають прогнозований результат і можливість точкової підгодівлі », – розповідає Володимир Трюхан, співвласник УАПГ.

        Проект стартував в листопаді 2019 року.

        «Сьогодні РКД вже активно використовуються в передових аграрних країнах, все показники говорять про їхню економічну і фізичної ефективності. Ми разом з партнерами, клієнтами і вченими проводимо масштабні дослідження на зернових, зернобобових і овочевих культурах, результатами яких обов’язково будемо ділитися, але, усвідомлюючи досвід розвинених країн, можемо стверджувати, що для України це перспективне і інноваційний напрямок з оптимальним співвідношенням ціна-якість» , – підкреслив В.Трюхан.

        MIXTURE-RKD – завжди кінцевий продукт орієнтований під потреби замовника, його можна наситити безпосередньо тим, що потребує фермер. В РКД можна добавити майже всі хелатовані мікроелементи Zn, Mn, Cu, Fe, Mg, Ca, Mo, Co. в розумній концентрації РКД можна насичувати бором, також РКД легко змішується з КАСом, але тут ми маємо компенсувати з кількістю води.

        В 2020 році УАПГ запустила продукти на базі РКД з тіосульфатами, що надає можливість робити NP-S формуляціі, наприклад рідкий сульфоамофос, PK-S – осіння без азотна формуляція та робити базову NPK-S – формуляцію (яка об’єднує 3 макро-елементи, 1-мезо-елемент та можна додавати хелатовані мікро-елементи) – тобто в одній суміші змішати все!

        Чого не любить РКД – внесення сульфатів та нітратів.

        Прозорий розчин РКД руйнується сульфатами та нітратами, після їх внесення в РКД, зворотнього кроку вже немає, бо фосфор падає в осад з цинком, міддю, марганцем, залізом

        Орто чи полі -форма.

        Орто- форма рослиною засвоюється краще, а пролонгована дія полі-форми – не доказана, тобто цей процес дуже складний у дослідженні. Якщо фермер вибирає орто або полі-форму завжди потрібно дивитись, що буде дешевше. Для деяких країн, які мають сировину під виробництво полі-форми – поліформа буде дешевша. В Україні дешевша виходить орто-форма.

        Хелатовані мікроелементи?

        Це мікроелементи, які можна вкладати в РКД, робити самостійно корегування, ці елементи є захищені та не дають осаду з фосфором. Тобто процес хелатування захищає катіони металів від осаду з фосфором. Серед самих популярних хелатуючих агентів є маленький нюанс – коли ми щось хелатуємо, особливо під РКД, маємо розуміти, що хелатування повинно бути 100%. Бо якщо робити часткове хелатування та робити більшу концентрацію мікроелементів за рахунок недохелатувань, такий розчин попадаючи в РКД руйнує його. Любий незахищений мікроелемент заб’є систему, сівалка стане – доведеться прочищати всі трубочки. По кожному мікроелементу існує граничний показник насичуваності, вище якого не стрибнеш, але треба звертати увагу на баластні елементи. Прихованих моментів – немає, якщо баластні елементи є у робочому розчині, то партнери – виробники попереджають про це кінцевого споживача. Як перевірити на баластні елементи? Розчин нітрата срібла з хелатом не має давати жодного осаду. Тобто, якщо ви бачите розчин мікроелементів та додаєте в нього пару крапель нітрата срібла, то розчин має бути прозорим, якщо попадає хоч який осад, цей розчин змішувати з РКД не можна.

        При застосуванні РКД треба звертати увагу на сольовий індекс

        Він є завжди оптимальним у MIXTURE-RKD

        Сольовий індекс – то є показник, який безпосередньо впливає на осмотичний тиск. Коли ми вносимо додаткову сіль в грунт, кожна сіль створює осмотичний тиск, тобто починає розчинятися та тягнути на себе вологу. Якщо осмотичний тиск добрива при розчинені буде вищий, ніж осмотичний тиск рослини, то рослина залишиться без вологи. Якщо вкинули добриво не в ту локацію відносно насінини, то можна отримати опіки (витяжку вологи з клітин рослин). Чим показник сольового індексу в табличці нижчий, тим краще. Самі безпечні формуляції по сольовому індексу – є фосфорно-калійні, які можна без усяких проблем застосовувати прямо в борозну, та опіки буде отримати дуже важко. Цифра сольового індексу, який вважається доступним для внесення в борозну є — 20. Якщо коефіцієнт сольового індексу є більшим ніж 20, то внесення в борозну вже є не можливим, треба відступати хоча б 5-10 см від насінини.

        Замерзання РКД?

        Формули з NP замерзали раніше при температурі -2, потім це питання було вирішено, та була створена формула 9:27:0, яка замерзає при -11. Що стосується PK формуляцій, то витримують до -15-18 градусів, що стосується формуляції 0:21:22, то практично немає таких морозів, щоб ця формула замерзала. Є дві стабільні формуляції 9:27:0 та 0:18:18 – ці дві рідини будуть просто стабільні з якими нічого не може статись з приводу гарантійного терміну, або кристалізації, якщо йде відхилення від пропорцій, тоді можлива якась кристалізація, якщо дотримуватись співвідношення один до трьох в NP та в PK один до одного, то будь-які моменти псування виключені.

        Суспендовані добрива?

        За рахунок недорозчинності отримується дешева ціна. Тобто не доочищаються фосфати, та кількість фосфору, яка присутня у суспензії не буде доступна для рослин – це питання заробляння грошей. Так само можна NPK гранульовані робити з доступною кількістю фосфору, який буде розчинений, а можна згранулювати фосфорити та люди будуть отримувати фосфоритну муку, а засвоюваність буде десь 7-8% —

        Де використовують?

        Західний регіон України використовує менше РКД по кількості, бо має ще вологу в грунтах, та є балуваним у порівнянні з Півднем України. Але на півдні РКД використовувати вже необхідно. Самий активний регіон по застосуванню РКД – це Центральний регіон України.

        Найголовніша порада УАПГ – це тестувати всі марки РКД, які використовуєте. У гранульованих добривах – є якась формуляція по який вона виробляється, споживач приблизно знає. Що в тій гранулі може бути. РКД – то є рідина, тому коли Ви отримуєте будь-яке РКД, щоб бути спокійним – Ви все тестуєте і в Вас оптимально є аналіз грунту і РКД!

        Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

        (4 оценок, среднее: 4.00 из 5)
        Loading...

        Найкращі товари

        Хелат марганцю (Е-Mn 6%) 80 г/л

        Марганець (Мn) 80 г/л - 6%

        Калій (K2O) 130г/л - 10%

        Країна:Україна

        Фасовка: 1 л, 20 л, єврокуб, налив

        6,5 USD/л грн./т. - EXW - Черкаси

        Азото-фосфорно-калийное NPK 20-12-15+2Mg

        общего азота - 20%

        общих фосфатов - 12%

        калия в пересчете на К2О - 15%

        Mg - 2%

        воды - 1.5%

        Країна:Турция

        Фасовка: Биг беги, гранулированное

        32500 грн./т. грн./т. - EXW - Черкассы

        Хелат цинку (E-Zn 9%) 117 г/л

        цинку Zn (117 г/л) - 9%

        Країна:Україна

        Фасовка: 1 л, 20 л, єврокуб, налив

        7,2 USD/л грн./т. - EXW - Черкаси

        КАС, UAN N32

        азота - 32%

        карбамида - 37%

        селитры - 45%

        Країна:Украина

        Фасовка: еврокуб, налив

        24000 грн./т. грн./т. - EXW - Черкассы

        NPK 9:27:0

        N - 9%

        P - 27%

        Країна:UAPG, Ukraine

        Фасовка: Liquid, eurocube, filling

        1431 USD/ton грн./т. - EXW/FCA - Cherkasy

        Амофос, MAP NP 11:52 (моноамоній фосфат)

        поживних речовин - 64%

        азоту - 11%

        фосфору - 52%

        P2O5 - 97%

        води - 1.7%

        Країна:Марокко

        Фасовка: Мішки, біг беги, гранульоване

        44500 грн./т. грн./т. - EXW/FCA - Херсон, Черкаси

        Може бути цікаво

        28.02.2022
        28.02.2022
        26.04.2021

        Повідомити про помилку

        Текст, який буде надіслано нашим редакторам: