
Замовити товар

Замовити

Задайте питання



Сучасна технологія вирощування еспарцету на насіння
Еспарцет в період цвітіння формує максимальну вегетативну масу — на фото. праворуч. Праворуч — насіння еспарцету, вкриті оболонкою
Особливості еспарцету
Еспарцет (Onobrýchis) — рід рослин родини бобових. Близько 130 видів, в Україні — 11. Більшість видів еспарцетів є цінними кормовими культурами і медоносами. У культурі використовують еспарцет виколистий, еспарцет піщаний та еспарцет закавказький.
Середня врожайність еспарцету:
- сіна — до 3,5-4,0 т / га
- насіння — до 1,2-1,7 т / га
- зеленої маси 25 — 40 т / га і більше
Поля з культурним еспарцетом
Еспарцет за якісними показниками сіна, належить до кращих кормових трав. Всі тварини охоче поїдають його як сіно, так й в зеленому вигляді .
При згодовуванні зеленої маси еспарцету тварини не хворіють тимпанітом (здуттям), що часто трапляється, коли використовують в чистому вигляді люцерну і конюшину.
За вмістом перетравного протеїну, кальцію, фосфору і за загальною оцінкою в кормових одиницях, еспарцет близький до конюшини і люцерни та кращий за віко-вівсяну суміш.
Сіно еспарцету, як й інших бобових трав, містить багато мінеральних речовин, зокрема кальцію, які дуже необхідні для розвитку скелету тварин, особливо молодняку. Воно також багате на вітаміни
Як й інші бобові багаторічні трави, еспарцет після оранки поля залишає багато кореневої маси (від 40 до 120 ц / га) і пожнивних залишків, що сприяє поліпшенню структури грунту, водного, повітряного і поживного режимів грунту.
Сівозміна для еспарцету
Еспарцет є найкращим попередником під всі злакові культури, і особливо під озиму пшеницю. Він майже в усіх відношеннях менш вимогливий до умов вирощування, ніж люцерна.
Посів еспарцету
Сіяти еспарцет можна звичайним рядковим способом під покрив ранніх зернових культур і в першу чергу, під покрив ячменю. Практикуються також чисті посіви цієї культури.
Хорошу врожайність насіння еспарцету дають літні посіви на чистих парах. Але в цьому випадку, потрібно забезпечити вологою.
В регіонах, де вологи мало — еспарцет потрібно сіяти в ранні строки .
В регіонах, де вологи достатньо або на зрошенні, еспарцет можна сіяти в літній період. Для прискореного розмноження насіння, сіють еспарцет по пару в літній період, але не можна затягувати період сівби до кінця літа.
Після посіву, якщо сівалка не обладнана накочуючими роликами — поле обов’язково накочують.
Норму висіву насіння розраховують, залежно від маси тисячі насінин, приблизна норма — 4,5-5,0 млн. шт. на 1 га.
Посів еспарцету вручну
Прямий спосіб сівби еспарцету за допомогою сівалки прямого висіву Semato. Так можна покращувати пасовища і сіяти еспарцет безпосередньо, без обробки грунту, хоча можна провести і щілювання культурного пасовища попередньо
Особливості вирощування еспарцету
За посухостійкістю, еспарцет перевищує всі бобові трави. Еспарцет добре росте і дає високі врожаї навіть на бідних змитих грунтах схилів балок, ярів, на супіщаних і піщаних грунтах, які містять багато вапна.
При дотриманні правильної технології вирощування, навіть в посушливих степових умовах, еспарцет за продуктивністю мало поступається люцерні, а іноді й перевищує її, забезпечуючи високий урожай зеленої маси, сіна та насіння.
Створити сприятливі умови для зростання і розвитку еспарцету можна завдяки чіткому дотриманні технології вирощування.
Якщо проводилася інокуляція бульбочковими бактеріями, внесення азотних мінеральних добрив негативно впливає на ріст і розвиток еспарцету. Органічні добрива, внесені під покривну культуру, підвищують врожайність зеленої маси і насіння еспарцету.
Підготовку грунту до посіву еспарцету необхідно починати з лущення стерні на глибину 6-8 см, одночасно зі збиранням попередника або відразу ж після його збирання. Оранку поля під еспарцет слід проводити на глибину 27-30 см.
Рекомендовані грунтові гербіциди застосовують з одночасною заробкою перед посівом покривної культури.
Під час вирощування еспарцету безпокривним способом, в фазі появи першого трійчастого листка, у разі появи дводольних, злакових і однорічних дводольних бур’янів, стійких до 2М-4Х і 2,4-Д застосовують хімічну обробку посівів гербіцидами.
Прибирання еспарцету на сіно за допомогою самохідної жатки. Збирання еспарцету на сіно і сінаж краще починати на початку цвітіння та проводити в стислі терміни
Еспарцет часто використовують не тільки для висіву в чистому вигляді, але для посіву як травосуміш. Прибирання травосуміші з еспарцетом нічим не відрізняється від звичайної технології заготівлі сіна.
Прибирання еспарцету на силос за допомогою жатки і трактора JCB. Також показаний процес силосування на фермі
Насінники еспарцету краще збирати роздільним способом. Скошування слід починати в період побуріння 50-60% бобів на рослинах .
Сучасні сорти еспарцету дають якісну вегетативну масу, придатну для годування різних сільськогосподарських твари
Прибирання насіння еспарцету на селекційних ділянках за допомогою невеликого селекційного комбайна. У звичайних умовах прибирання насіння еспарцету може здійснюватись за допомогою звичайних зернозбиральних комбайнів і мало чим відрізняється від збирання люцерни на насіння.
Еспарцет (Onobrychis viciaefolia) — хороша бобова кормова культура, що має глибоку кореневу систему, стійка до посухи, яка починає рости рано навесні. Вегетативна маса еспарцету має дуже приємний смак для тварин і безпечна для годування, оскільки не спричиняє здуття.
Випас повинен початися на ранній стадії цвітіння, а висота стерні повинна бути вища 20 см (восьми дюймів). Еспарцет — це відмінний корм для всіх видів худоби, що використовується на пасовищах і сінокосах, також еспарцету віддають перевагу олені, що робить його корисним для проживання диких тварин. Це також хороше джерело нектару для бджіл.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: