
Замовити товар

Замовити

Задайте питання



Яблуня , груша, айва (насіннячкові) рекомендації щодо застосування рідких добрив
Найважливішими мікроелементами для якісного вирощування яблук і груш є бор, цинк, кальцій, магній, марганець і залізо. Якщо дерева відчувають дефіцит цих елементів, навіть за відсутності видимих симптомів, врожайність та якість плодів будуть низькими.
Цинк і бор важливі для цвітіння та утворення плодів; кальцій – для розвитку плодів, якості та збереження врожаю; магній, марганець і залізо – для загального здоров’я дерева і якості листя. Критичними періодами для зерняткових є фази набрякання бруньок – цвітіння, утворення зав’язі, формування і ріст плодів, дозрівання плодів, період зберігання після збору врожаю.
Достатнє передсадивне застосування добрив гарантує нормальний ріст дерев у перші 2–3 роки. Якщо ріст уповільнився, навесні перед розпушенням ґрунту вносять азотні добрива в пропорції 4–5 г азоту на 1 м2 пристовбурного кола. Перші 4–5 років добрива вносять в саду в пристовбурне коло, у промислових садах – в пристовбурну смугу. Згодом зону підживлення збільшують, розкидаючи їх по всій площі проекції крони. Пристовбурне коло 4-річного дерева (діаметр 2–2,5 м) приблизно в 2 рази менше за крону, а 4–6-річного (діаметр 2,5–3 м) – в 1,5 рази. При стовбурні кола утримують під чистим паром, їх мульчують торфом або компостом. З 3–4-го року життя дерев у пристовбурні кола один раз у 2–3 роки вносять гній або компост з розрахунку 6-8 кг/м2 або 30-40 кг на одне дерево. Можна також застосовувати сухий пташиний послід в кількості 100–250 г/м2 чи азотні й калійні добрива в кількості 9, фосфорні – 6 г/м2.
Фосфорні й калійні добрива вносять восени під обробіток ґрунту або навесні, азотні – у два етапи 2/3 навесні в період інтенсивного росту коренів і пагонів та 1/3 в середині літа. Норми азотних добрив здебільшого становлять 60-90 кг/га. З початком плодоношення збільшується винос елементів живлення з ґрунту. Якщо в перші роки після висадки саджанців у живленні всіх плодових культур переважає азот, то пізніше яблуня і груша виносять більше калію, тому норми калійних добрив під насіннячкові поступово збільшують. Для оптимізації мінерального живлення плодових культур проводять позакореневі підживлення макро- і мікроелементами: розчином карбаміду, солями кальцію проти гіркої ямчастості та розчинами мікроелементів у разі їх нестачі.
Для забезпечення плодових рослин елементами живлення під час проходження процесів в критичні періоди розвитку та поліпшення урожайності, пропонуємо наступну схему підживлень:
- Під час розпускання бруньок для стимулювання вегетативних процесів, росту молодих пагонів та листя рекомендуємо провести обприскування рослин MIXTURE-RKD 4-16-16+1(2)S+Mg+Zn 2 мл/сотка та провести полив розчином MIXTURE-RKD 10-10-10.
- Перед цвітінням для покращення закладання та розвитку генеративних органів вносять MIXTURE-RKD 12-9-5+Ме 2 мл/сотка та MIXTURE-RKD 10-18-4+2S+0,05Mg+0,1Zn 2 мл/сотка та під час фертигації радимо використовувати MIXTURE-RKD 10-10-10.
- В період цвітіння для формування зав’язі та стимулювання цвітіння рекомендуємо проводити підживлення MIXTURE-RKD 10-18-4+2S+0,05Mg+0,1Zn 2 мл/сотка та вносити MIXTURE-RKD NPК 5-20-5 разом з поливною водою.
- Після цвітіння для покращення розміру плодів та їх смакових якостей корисно провести підживлення добривами MIXTURE-RKD 12-9-5+Ме 2 мл/сотка та MIXTURERKD 10-18-4+2S+0,05Mg+0,1Zn 2 мл/сотка, а також полити розчином MIXTURE-RKD NPК 5-20-5.
- У фазу ліщинового горіха для стимулювання плодоутворення варто провести підживлення MIXTURE-RKD 10-18-4+2S+0,05Mg+0,1Zn 2 мл/сотка та під час фертигації використовувати MIXTURE-RKD NPК 5-20-5.
- Під час наливу плодів для покращення їх якості рекомендовано підживлювання комплексом MIXTURE-RKD 10-18-4+2S+0,05Mg+0,1Zn 2 мл/сотка та проводити полив розчином MIXTURE-RKD NPК 3-18-18.
- Після збору урожаю для зміцнення імунітету дерев, рослини доречно підживити MIXTURE-RKD 10-18-4+2S+0,05Mg+0,1Zn 2 мл/сотка та провести полив розчином MIXTURE-RKD NPК 3-18-18. Під час фертигації норма всіх добрив у розчині не повинна перевищувати 1-1,2 кг на 1000 л води.
Найкращі товари
Може бути цікаво

Речовини які містять бор. Як борні добрива застосовують: борат магнію; буру (кристалогідрат тетраборату натрію 11,3%); технічну борну кислоту (17,5%). Вносити борні добрива потрібно чітко дотримуючись інструкції щодо застосування, зважаючи на те, що бура, наприклад, містить...


Ріпак дуже чутливий до мікроелементів, серед яких особливе значення мають бор, марганець та молібден. Мікроелементи – це активатори обміну речовин і біохімічних реакцій у рослині. Вони особливо потрібні в критичні фази росту і розвитку для формування врожаю та якісних...


Діамофоска (ДАФК) комплексне азотно-фосфорно-калійне добриво з високою концентрацією поживних речовин. Виробники випускають 2 стандартні варіанти добрива діамофоски, що відрізняються пропорцією речовин, які входять до складу: перший 10-25-25 і другий 10-26-26. Порівняно...
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: