Замовити товар

    Замовити


      Задайте питання

        Як вносити добриво сульфат магнію: інструкція

        Актуальність сульфату магнію зростає, після того, як було спростовано міф про його другорядність. Це добриво не менш важливо, ніж фосфорне. При цьому, загальна кількість магнію в сухій масі рослин, становить всього 0, 07%.

        Чому сульфат магнію такий важливий?

        Магній відіграє важливу роль в асиміляційних процесах харчування різних видів рослин. Він є структурним компонентом клітин. Щоб розуміти, наскільки важливий сульфат магнію, досить врахувати його роль у фотосинтезі: це центральний атом пігменту хлорофілу. Він здатний акумулювати сонячну енергію і переводити її в енергію хімічних зв’язків, а також молекулярних білків, вуглеводів і жирів, виконуючи при цьому основну функцію в процесі біохімічних реакцій. Елемент бере участь в біосинтезі білка.

        Mg2 + катіони здатні зв’язувати і структурувати білок в клубочки, що і забезпечує створення стійкої конфігурації. Так як сульфат магнію — це структурний компонент, то він присутній в рослині на всьому протязі його життєвого циклу.

        Застосування цього добрива здатне підтримувати оптимальний рівень амінокислот і поліпшити зростання культур.

        Як і кальцій, магній міститься в складі пектинів клітинних оболонок. Магній надає позитивний вплив на засвоєння різних елементів, в тому числі і фосфору, а також допомагає з його транспортуванням. Попутно магній акумулюється в Фітин.

        Якщо сульфату магнію недостатньо, то стебла рослини будуть слабкі, а сама рослина стане вразливим перед грибковими ураженнями. Також варто відзначити цікаву особливість іонів магнію: вони здатні мігрувати від старіючих органів до молодих.

        У процесі сільськогосподарської експлуатації грунту, з плином часу, частина корисних мікроелементів вимивається і, як підсумок, рослини не отримують необхідного харчування, хворіють, гинуть або виробляють убогий урожай. Запобігти таким негативні наслідки можна, якщо своєчасно і правильно вносити добрива.

        Важлива роль сульфату магнію в житті рослинних культур

        У клітинах хлорофілу процентний вміст магнію істотно коливається і цей показник може досягати до значення 2, 7. Фотосинтез просто не може здійснюватися без цього мікроелемента. Додатково бере участь в мітозі.

        Магній здатний прискорити процес перетворення кератину в нуклеотид АТФ. Саме цей нуклеотид акумулює і розподіляє енергію по клітинам. Також магній впливає на засвоєння таких важливих мікроелементів, як:

        • азот;
        • кальцій;
        • фосфор.

        Завдяки цьому елементу виробляється крохмаль, ефірні масла і цукру. Це позитивно впливає на смакові якості плодів. Якщо рослина декоративне, то магній забезпечує більш пишне цвітіння. Також магній бере участь в синтезі вітаміну C.

        Завдяки міграції магнію в найбільш важливі точки рослини, він здатний покращувати якість плодів і здоров’я рослини в цілому. Магній акумулюється в насінні, що підвищує схожість при подальшій посадці.

        Як зрозуміти, що рослина відчуває дефіцит магнію?

        Якщо уважно спостерігати за ростом рослини, то дефіцит цього мікроелемента визначити не складно. При нестачі магнію, рослина повільно розвивається. Це виражається в зовнішніх ознаках:

        • опале листя;
        • знебарвлені плями на листі;
        • уповільнення росту рослини;
        • світле забарвлення нижнього листя;
        • скручування листя;
        • зміна забарвлення листя на фіолетову, червону;
        • зменшення розмірів плодів;
        • наявність грибкових уражень.

        Якщо хоча б одна з ознак має місце, то необхідно терміново вживати заходів, в іншому випадку рослина може загинути.

        Властивості і склад добрива сульфату магнію

        Добриво містить в своєму складі два основних компоненти — це магній і сірка. Як було сказано вище, без магнію фотосинтез неможливий, але не менш важливу роль відіграє і сірка. Без сірки рослина не здатна поглинати азот. Без азоту знижується ефективність застосування азотних добрив. При нестачі сірки сповільнюється процес дозрівання плодів, прожилки листя стають світлішими і стебла коротшають.

        Сульфат магнію — це не однокомпонентне, а комплексне добриво. Його застосування позитивно позначається на врожайності і зовнішній вигляд рослин.

        Використовуючи сульфат магнію, ви можете не переживати про можливу передозуванні: рослина візьме рівно стільки, скільки йому необхідно. При цьому, що залишився добриво, яке виявилося не затребуване рослиною, не утворює солей, а значить якість грунту не псується.

        Добриво крім свого основного назви сульфат-магнію, має ще й такими:

        • кізерит;
        • епсоліт;
        • сірчанокислотний магній;
        • гірка сіль;
        • англійська сіль.

        Склад включає в себе, як правило, 17% магнію і 13% сірки. Пропорції залежать від виробника і можуть відрізняться як в більшу, так і в меншу сторони.

        В якому вигляді відпускається добриво сульфат магнію?

        Зовнішній вигляд добрива такий: невеликі кристали білого або сірого кольору. Ці кристали дуже добре розчиняються у воді, не залишають осаду. Щоб прискорити реакцію, рекомендується використовувати воду температурою від 20 градусів Цельсія. Добриво не вимагає якихось спеціальних заходів при транспортуванні, що не схильне до потрапляння УФ-променів.

        Як сульфат магній взаємодіє з іншими добривами?

        Найкращим чином англійська сіль взаємодіє з азотними і фосфорними видами добрив. При цьому, потрібно мати на увазі, що надлишок магнію може перешкодити засвоєнню калію.

        У той же час, якщо грунт перенасичена азотом, кальцієм і калієм, то це може негативно відіб’ється на здатності рослини засвоювати магній. Важливо грамотно дозувати різних типи добрив, щоб досягти потрібного балансу.

        Як вноситься гірка сіль?

        При основний підгодівлі рослин, сірчанокислотний магній вносять, як правило, ранньою весною. Оптимальним часом вважається березень і квітень. Для цього гранули добрива рівномірним шаром розподіляються по ділянці і вже після цього землю ретельно перекопують. При цьому можна використовувати добриво і в осінню, низькі температури не впливають на сульфат магнію.

        При поливі, важливо врахувати, що найкращим чином кристали добрива розчиняються у воді температурою понад 20 градусів Цельсія. Якщо використовувати більш прохолодну воду, то сповільниться процес розчинення.

        Вологість грунту не грає істотного значення при внесенні добрива, але рекомендується відразу полити грунт після внесення добрива, в іншому випадку воно просто не розчиниться і буде лежати на землі, не приносячи ніякої користі рослинам. Для економії води і при великих площах родючих грунтів, рекомендується вносити добриво спираючись на дані метеослужби: перед початком дощу.

        Коли ви будете висаджувати багаторічні рослини на їх постійне місце або ж проводити посадку розсади, сульфат магнію потрібно внести в лунку. Найкраще відразу ж змішати сульфат магнію з азотовмісними компонентами.

        Испльзовать підгодівлю містить сульфат магнію можна при кореневому і позакореневому способі. Звичайно, технологія нанесення в обох випадках буде відрізнятися.

        Внесення англійської солі прикореневим способом

        Вносити сульфат магнію при такому способі підгодівлі необхідно разом з азотовмісними складами. Якщо ви робите підгодівлю озимих, то найкраще це робити на мерзло-талому грунті. Що стосується інших типів культур, то наносити добриво оптимально використовуючи розпилювач, але за умови обов’язкового змішування з грунтом. При цьому, дізнатися норму на внесення добрива можна, ознайомившись з характеристиками самого рослини. Норма індивідуальна. Також важливо враховувати і тип ґрунту. Приблизний розрахунок слід робити виходячи з таких даних: від 6 до 12 кг / га.

        Якщо використовується спосіб рідкої прикореневого підживлення, то необхідну масу гіркою солі попередньо потрібно розчинити у воді, температура якої не нижче 25 градусів за Цельсієм. Отриманим розчином потрібно рівномірно полити ділянку.

        Внесення англійської солі позакореневого способом

        Магній здатний добре засвоюватися і листям. Це відмінний спосіб швидко заповнити недолік речовини. Позакореневе підживлення дає результат набагато швидше, ніж кореневий. Найбільшу актуальність такої метод отримав в період посухи і при активному нарощуванні листя.

        Позакореневе підживлення повинно проводитися за певних умов, щоб результат був максимально успішним. Наносити добриво потрібно на світанку або ввечері, погода повинна бажана похмура. Якщо дме сильний вітер, яскраво світить сонце, то рекомендується відкласти підгодівлю до настання більш сприятливих умов.

        Як сульфат магнію впливає на грунту?

        Застосовувати добрива можна на всіх без винятку видах грунтів. При цьому, найкращим чином сульфат магнію себе проявляє на легких піщаних ґрунтах.

        Підвищена кислотність грунту може перешкоджати засвоєнню магнію прикореневим методом підгодівлі, тому рекомендується знизити рівень кислотності. Щоб знизити кислотність, восени при перекопуванні грунту в нього додається зола і доломітове борошно.

        Які норми внесення для городніх культур?

        Розглянемо норми внесення для таких городніх культур, як огірки, томати і гарбуз. Ці овочі мають гостру потребу в магнії, а при його дефіциті швидко жовтіють, рослини втрачають листя. Дефіцит магнію також призводить до того, що плоди виростають дрібні, а у огірків відбувається деформація плода.

        Щоб провести основну вам буде потрібно 10 грамів добрива з розрахунку на 1 м. Кв. Прикоренева підгодівля вимагає 30 г сухого добрива на 10 літрів води. Щоб розуміти масштаб: для одного кореня досить 1 літра. Якщо ви обробляєте листя, то виходьте з розрахунку, що знадобиться 1,5% розчин.

        Прикоренева підгодівля повинна здійснюватися два рази: при початковому етапі формування бутонів і через 2 тижні.

        Що стосується позакореневого підживлення, то її потрібно проводити раз на два або три тижні. Стартом підгодівлі вважається початок бутонізації рослини.

        Для моркви, буряка і капусти, показання трохи відрізняються. Ці культури також чутливі до нестачі магнію. У разі дефіциту елемента, листа рослин змінюють колір, покриваються кольоровими плямами. Капуста виростає дрібної або взагалі відсутня формування качана.

        Перед обробкою грунту вноситься 15 г речовини на 1 кв. м. Прикоренева підгодівля вимагає 35 г речовини на 10 літрів. Для обприскування необхідно розвести в 10 літрах води 20 г кристалів.

        Прикоренева підгодівля повинна здійснюватися вже після того, як сформується повноцінний лист. Після цього слід повторити процедуру через 2-3 тижні. Позакореневе підживлення в даному випадку актуальне тільки при явному дефіциті магнію. Проводити її потрібно до моменту зникнення симптомів. Інтенсивність підгодівлі позакореневого — 1 раз в 2-3 тижні.

        Коли магнію не вистачає картоплі, рослина уповільнює зростання, а нижні листки починають активно жовтіти. При посадці картоплі рекомендується вносити не менше 20 г сульфату магнію з розрахунку на 1 кв. м. Прикоренева підгодівля вимагає розчин, концентрація якого становить не більше 5%. Позакореневе вимагає розчин з концентрацією не більше 2%.

        Прикоренева підгодівля здійснюється в фазі найбільш інтенсивного росту культури. Якщо з’явилися симптоми нестачі елементу, то воно повторно вноситься через 2 тижні.

        Звідки отримують магній для добрив?

        Магній не є дефіцитним елементів в природі, основними його джерелами є:

        • Магнезит — близько 30%;
        • Брусит — близько 42%;
        • Кізерит — близько 18%;
        • Доломіт — близько 13%;
        • Епсоміт — близько 10%;
        • Бішофіт — близько 12%.

        Найменше магнію міститься в морській воді, всього 0,13%.

        Використання сульфату магнію виправдане в більшості випадків, особливо, коли рослина відчуває гострий дефіцит мінералу. Ви можете підібрати оптимальний склад добрива, щоб підвищити врожайність плодових культур і поліпшити зовнішній вигляд декоративних рослин.

        Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

        (3 оценок, среднее: 4.00 из 5)
        Loading...

        Найкращі товари

        РКД NPK 4:12:12+8S

        азоту - 4%

        фосфору - 12%

        калію - 12%

        сірки - 8%

        Країна:Україна

        Фасовка: єврокуб, налив

        по запиту грн./т. - EXW/FCA - Черкаси

        РКД NPK 10:18:0+8S

        азоту - 10%

        фосфору - 18%

        сірки - 8%

        Країна:Україна

        Фасовка: єврокуб, налив

        по запиту грн./т. - EXW/FCA - Черкаси

        РКД NPК 10:10:10+3S

        N - 10%

        P - 10%

        K - 10%

        S - 3%

        Країна:УАПГ, Україна

        Фасовка: єврокуб, налив

        по запиту грн./т. - EXW/FCA - Черкаси

        Може бути цікаво

        28.02.2022
        28.04.2021
        03.10.2020

        Повідомити про помилку

        Текст, який буде надіслано нашим редакторам: