
Замовити товар

Замовити

Задайте питання



Бор
Речовини які містять бор.
Як борні добрива застосовують:
- борат магнію;
- буру (кристалогідрат тетраборату натрію 11,3%);
- технічну борну кислоту (17,5%).
Вносити борні добрива потрібно чітко дотримуючись інструкції щодо застосування, зважаючи на те, що бура, наприклад, містить ще й 11% токсичного натрію. Часте застосування бури може призвести до порушень обміну речовин у рослин та їх загибелі.
Вплив бору на рослини.
Використовуючи борні добрива можна повністю позбутися від: парші картоплі та ламкості листя, ураження іржею озимої пшениці, гнилі коренеплодів цукрових буряків.
За достатньої кількості цього компонента:
- збільшується врожай та його якість;
- ймовірність опадання зав’язі не виникає;
- зникає суховерхість плодових дерев;
- прискорюється дозрівання сільськогосподарських культур;
- збільшується зимостійкість фруктів;
Застосовують під цукровий буряк, льон, гречку, овочі, зерняткові дерева. Цей мікроелемент бере участь у всіх обмінних процесах рослин. Виконує важливу роль протягом усього періоду вегетації: регулює синтез вуглеводів і доставку поживних речовин до органів плодоношення. Після застосування борних добрив значно знижується ураження рослин хворобами.
У зв’язку з тим, що бор не реутилізується (повторно не використовується) рослинами, необхідно застосовувати підживлення кілька разів за сезон.
Види грунтів. Наявність бору
Бор в грунті представлений розчинними солями борної кислоти. Для сільського господарства найбільшу увагу викликає засвоюваний бор, так званий «рухливий бор» — водорозчинна частина, яка становить 10% — 17% загальної кількості. Унаслідок доброго розчинення, ця складова може швидко вимиватися опадами. Тому грунти, в зонах з великими опадами, зазвичай відчувають нестачу бору.
- супіщані і піщані ґрунти бідні за вмістом бору;
- в підзолистих грунтах також незначна кількість бору;
- лісові ґрунти мають дещо більший відсоток бору;
- чорноземи мають зазвичай достатній вміст бору;
- солончаки найбільш багаті бором.
Загальні ознаки нестачі бору.
- зупиняється ріст і розвиток рослин;
- слабке цвітіння і зав’язування плодів;
- скручування молодого листя;
- пробкові плями на плодах;
- раннє опадання молодого листя;
- відмирання точок росту (утворення «мітли»);
- потворні квіти.
Способи внесення препарату для підживлення рослин.
Зазвичай застосовується два способи підживлення бором рослин:
- Внесення бору навесні, перед посівною культивацією, разом з іншими компонентами: суперфосфату або магнієвими добривами.
- Позакореневе підживлення.
Перший спосіб має значний недолік: його ефективність дуже сильно залежить від кількості опадів. Надлишкові опади змиють бор за межі кореневого шару. Недостатня кількість опадів значно знизить концентрацію легкорозчинного бору. Надмірна кількість речовини в грунті пригнічує рослини. Плоди погано зберігаються. Різниця між корисною і токсичною концентрацією бору дуже незначна.
Позакореневе підживлення проводять згідно пропорції зазначеній в інструкції (зазвичай 1 гр борної кислоти на 10 л води), але можна пропорцію збільшити дозу в залежності від групи рослин, для яких готується позакореневе підживлення:
- Рослини, які сильно потребують бор: буряк, капуста, зерняткові дерева;
- середня потреба в борі: більшість овочевих культур, кісточкові дерева;
- низька потреба: картопля, трави.
Завдяки листковому обприскуванню можна отримати швидкий результат за незначної витрати матеріалу. Позакореневе підживлення бором проводять зазвичай не більше 3 разів, в залежності від потреби рослин. Обприскування не повинно бути настільки рясним, щоб розчин стікав з листя. Обприскують пізно ввечері або рано вранці.
Найкращі товари
Може бути цікаво

Сечовина. Найбільш концентроване добриво. Склад: біурет 1,4% — СО (NH2)2 — азот 46% в амідній формі. Це безнітратне, повільно розчинне (завдяки інгібітору уреази в тому числі) добриво, практично з нейтральною реакцією. (more…) Способи використання сечовини.Для яких...


Ріст, розвиток та родючість будь-якої рослинної культури залежить від мінеральних компонентів: калію, азоту і фосфору. Саме нестача фосфору впливає на ріст будь-якої рослини, оскільки він бере участь в енергетичних процесах. До того ж фосфор дозволяє впоратися з...


Фосфор — це важливий елемент, який потрібен для поліпшення врожайності і якості продукції. Він впливає на основні процеси життєдіяльності рослин. Через нестачу фосфору рослина не може нормально рости і розвиватися. Тому оптимальне рішення проблеми — внесення...
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: