
Замовити товар

Замовити

Задайте питання



Горіх рекомендації щодо застосування рідких добрив
Дерево волоського горіха любить тепло, але не любить посушливого літа, тому саме в літній період потребує особливого догляду. Також за деревом горіха необхідно доглядати й навесні, так би мовити, здійснювати профілактичні заходи перед настанням літа і фактично готувати вже до зимівлі. Багато людей помилково вважають, що якщо волоський горіх без належного догляду найчастіше виростає та плодоносить на садових ділянках дачників, у дворах багатоповерхових будинків або навіть край доріг, то, висадивши сад, він й сам собою буде добре рости в тих мінімальних умовах і режимі живлення, які були забезпечені під час посадки. А ле це зовсім не так.
Горіхове дерево більше інших культур потребує поживних елементів – марганцю, бору, магнію і цинку. Органічного підживлення волоському горіху недостатньо, щоб поповнити дефіцит перерахованих елементів. У разі промислових масштабів вирощування регулярно підживлювати волоський горіх навесні, влітку, восени просто необхідно. Без підживлення не можна розраховувати на стабільні врожаї щороку.
Підживлення волоського горіха – питання, яке не можна пускати на самоплив, адже це може загрожувати серйозними наслідками, аж до повного виснаження ґрунту або загибелі горіха. Що стосується необхідної кількості внесення добрив для максимізації врожаю саду волоського горіха, то зазвичай вони трохи вищі, ніж для садів інших плодових дерев. Наприклад, на 1 дерево волоського горіха середнього віку, як правило, розраховано до 12 кг сульфату амонію, 2-3 кг калійної солі та до 10 кг суперфосфату. З додаванням магнію та сірчанокислого цинку дозування підбирають з розрахунку 2,5 г на 1 м2. Азотні добрива слід вносити в весняний період, а фосфорно-калійні перед оранкою восени. Мінерали можна вносити окремо або комплексно. Серед готових сумішей, які поєднують в своєму складі кілька корисних елементів, популярністю користуються нітрофоска зі збалансованою формулою NPK, амофос і діамофос з азотом і фосфором.
Вибираючи, чим підживити доросле дерево і молодий волоський горіх, враховують зміни потреб культури в процесі росту. Щоб підживлення волоського горіха восени не принесло шкоди, потрібно грамотно використовувати будьякі засоби:
- вносити корисні речовини в пристовбурні кола; z обережно перекопувати землю навколо стовбура, щоб не пошкодити кореневу систему;
- слід враховувати, що активність рідких добрив вища, ніж гранульованих;
- препарати з азотом можна вносити на глибину до 5 см, а мінеральні речовини на глибину до 15 см;
- виснажений грунт потребує регулярного підживлення, нестача мікроелементів негативно позначиться на врожайності та зростанні волоського горіха. Важливо! Чим грунт родючіший, тим рідше дерево потрібно підживлювати.
Грунтуючись на вищевказаних рекомендаціях щодо застосування добрив під горіх, ми пропонуємо наступну схему підживлень з використанням рідких добрив:
- У фазу чорного конуса або до розпускання бруньок горіх потребує азоту, тому ми рекомендуємо провести обприскування 5% розчином КАС 32.
- У фазу набрякання бруньок для поліпшення закладки та розвитку генеративних органів радимо внести для підживлення MIXTURE-RKD 4-16-16 + 1 (2) S + Mg + Zn 2 мл/сотка та MIXTURE-RKD 12-9-5 + Ме 1 мл/сотка.
- У період цвітіння для формування зав’язі та стимулювання цвітіння корисно провести підживлення MIXTURE-RKD 12-9-5 + Ме 2 мл/сотка.
- У період фази чорний конус – цвітіння рекомендуємо разом з поливом застосовувати MIXTURE-RKD 10-10-10.
- У фазу закладки і розвитку плодів для формування плодоутворення варто провести підживлення добривом MIXTURE-RKD 4-16-16 + 1 (2) S + Mg + Zn 2 мл/сотка. Під час фертигації рекомендуємо використовувати MIXTURE-RKD NPК 9-18-9.
- У першій половині періоду розвитку і дозрівання плодів для формування плодів високої якості доречно внести MIXTURE-RKD 4-16-16 + 1 (2) S + Mg + Zn 2 мл/сотка і провести полив розчином MIXTURE-RKD NPК 9-18 -9.
- У другій половини фази розвитку і дозрівання плодів радимо підживити добривом MIXTURE-RKD 4-16-16 + 1 (2) S + Mg + Zn 2 мл/сотка і MIXTURE-RKD 12-9-5 + Ме 1 мл/сотка. Під час поливу корисно використовувати MIXTURE-RKD 9-18-9.
- Після збору врожаю для зміцнення імунітету дерев, рослини рекомендується обробити 5% розчином КАС 32 і провести полив розчином MIXTURERKD NPК 3-18-18. Під час фертигації норма всіх добрив в розчині не повинна перевищувати 1-1,2 кг на 1000 л води.
Найкращі товари
Може бути цікаво

Наша компанія на ринку мінеральних добрив з 2007 року, а з 2019 року розпочали виготовлення рідких комплексних добрив на наших потужностях. Інвестували гроші на обладнання, робочі місця для людей. Але зараз через зрив поставок сировини, на нас накладаються санкції через...


Сульфат магнію — це джерело сірки і магнію, які так потрібні деяким рослинам. Добриво позитивно впливає на врожайністю якість рослин і плодів. Більш того, сульфат магнію змінює якісні характеристики вирощуваних культур (білки, вуглеводи, вітаміни). Ми розповімо про...


Діамонійфосфат (NH4)2HPO4 (ДАФ, діамофос, гідро фосфат амонію) — найпоширеніше в світі фосфорне добриво. Воно містить одночасно і азот, і фосфор. Популярність ДАФ пов’язана із зручністю застосування, хорошими фізичними властивостями і відносно високим вмістом діючої...
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: