
Замовити товар

Замовити

Задайте питання



Схема живлення моркви та буряку рідкими добривами Mixture-RKD
Для формування врожаю морква засвоює велику кількість елементів живлення. На 1 т коренеплодів і відповідну масу гички з ґрунту виноситься З– 4 кг N, 1–1,5 – Р2 O5 і 4–6 кг К2 O. Морква швидко засвоює елементи живлення з ґрунту. На початку росту й розвитку вона потребує посиленого фосфорного живлення, під час наростання зеленої маси – у великій кількості засвоює азот, а в період росту коренеплодів – калій.
Максимальну кількість елементів живлення морква використовує в період інтенсивного росту коренеплодів. Вона має відносно слаборозвинену вегетативну масу, тому потребує небагато азоту, надлишок якого знижує цукристість і лежкість коренеплодів. Тому моркву вирощують за умов помірного азотно-фосфорного і посиленого калійного живлення. Потреба моркви в калії велика, особливо на торфових і заплавних ґрунтах. Фосфору рослини моркви споживають порівняно мало, але потреба у ньому досить значна на всіх типах ґрунтів.
На утворення 1 т коренеплодів і відповідної маси гички буряк столовий використовує 4–6 кг N, 1,5–2 – Р2 O5 , 6–7 кг К2 O, отже, ця культура калієфільна. Особливо багато калію вона потребує на заплавних і торфових ґрунтах, бідних на цей елемент. На ґрунтах з великим вмістом натрію ефективність калійних добрив знижується, оскільки буряк засвоює натрій. Тому ця культура добре реагує на внесення добрив, що містять натрій.
На чорноземних ґрунтах буряк столовий насамперед реагує на фосфорні добрива, на заплавних і провапнованих – зазнає ураження гниллю сердечка (дуплистість) внаслідок нестачі бору.
Маючи добре розвинений листковий апарат і глибоко розгалужену кореневу систему, буряк столовий витримує вищу, ніж морква, концентрацію ґрунтового розчину й може споживати підвищені норми мінеральних добрив. Однак перевищувати оптимальні норми, особливо азотних добрив, недоцільно, оскільки у коренеплодах підвищується вміст нітратів, погіршується їх лежкість.
Спираючись на вищезазначені потреби культур пропонуємо наступну схему застосування добрив під моркву та буряк:
- Фосфорні добрива сприяють підвищенню товарної якості продукції. Тому ефективним є внесення їх у рядки під час сівби або висаджування розсади. Як рядкове добриво під моркву та буряк рекомендуємо використовувати рідке добриво MIXTURE-RKD 10-10-10.
- Фаза 4-6 справжніх листків. Радимо провести підживлення MIXTURE-RKD 4-16-16+1(2)S+Mg+Zn 5 мл/сотка. Під час поливу рекомендовано застосовувати розчин MIXTURE-RKD 10-10-10 .
- Фаза росту коренеплоду перша половина. Рекомендуємо провести підживлення добривами MIXTURE-RKD 12-9-5+Ме 10 мл/сотка та MIXTURE-RKD 4-16-16+1(2) S+Mg+Zn 5 мл/сотка. Разом з поливною водою варто використовувати MIXTURERKD NPК 5-20-5-финал.
- Фаза росту коренеплоду друга половина. Корисно застосувати для підживлення добрива MIXTURE-RKD 12-9-5+Ме 10 мл/сотка та MIXTURE-RKD NPK 0-21-22 10 мл/сотка. Рекомендовано провести полив розчином MIXTURE-RKD NPК 5-20- 5-финал.
- Перед збиранням урожаю доцільно провести полив розчином MIXTURERKD NPК 3-18-18. Під час фертигації норма всіх добрив у розчині не повинна перевищувати 1-1,2 кг на 1000 л води.
Найкращі товари
Може бути цікаво


Бобові на початку вегетації розвиваються повільно, коренева система слабо розвинена, тому особливе значення для майбутнього врожаю має передпосівна обробка насіння мікроелементами. Соя, залежно від ґрунтових умов, потребє певні мікроелементи. Після проведення...


Національний імпортер і виробник мінеральних добрив – Українська агропромислова група запустила виробництво рідких комплексних добрив . (more…) Чого не любить РКД – внесення сульфатів та нітратів.Хелатовані мікроелементи?При застосуванні РКД треба звертати увагу...

Речовини які містять бор. Як борні добрива застосовують: борат магнію; буру (кристалогідрат тетраборату натрію 11,3%); технічну борну кислоту (17,5%). Вносити борні добрива потрібно чітко дотримуючись інструкції щодо застосування, зважаючи на те, що бура, наприклад, містить...
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: