Замовити товар

    Замовити


      Задайте питання

        Смородина, малина рекомендації щодо застосування рідких добрив

        Характерною особливістю всіх плодових та ягідних культур є закладання генеративних бруньок у рік, що передує плодоношенню. Тому в період плодоношення виділяють дві фази: у першій відбувається закладання плодових бруньок, у другій – цвітіння і формування плодів. Для щорічного плодоношення потрібно, щоб разом з формуванням урожаю плодів і ягід у поточному році закладалися генеративні бруньки для врожаю наступного року. Це досягається комплексом агротехнологічних заходів, серед яких важливе місце посідає система живлення, яка має враховувати динаміку потреб рослин в елементах живлення впродовж вегетації.

        Корені смородини чорної залягають переважно у верхніх (до 60 см) шарах ґрунту і лише невелика їх частина досягає глибини 1,5 м. Половина коренів смородини знаходиться в шарі ґрунту до 10 см. У порічок, на відміну від смородини чорної, коренева система знаходиться глибше і розвинена ліпше.

        За потребою смородини в елементах живлення виділяють три періоди: до початку плодоношення, початок плодоношення і повне плодоношення. Ця культура потребує достатньо збагаченого на кальцій ґрунту. Оптимальний pH 5,6–6. Смородина чорна і порічки найвибагливіші серед ягідних культур до рівня живлення, забезпечення вологою та ґрунтовим повітрям. Тривалість життя кущів, їх продуктивний вік і врожайність значно залежать від родючості ґрунту, підтримувати яку на високому рівні можна лише за допомогою застосування добрив.

        Ріст смородини чорної та порічок навесні розпочинається рано, коли в ґрунті ще низький вміст рухомих сполук елементів живлення. Тому кущі починають рости переважно завдяки запасам, відкладеним у деревині й коренях. Цим пояснюється важливість живлення рослин у період після збирання врожаю. Рослини, що не створили потрібного запасу вуглеводів, менш зимостійкі, гірше відростають навесні. У другій половині весни та влітку оптимальне живлення рослин потрібне для підтримання сильного росту пагонів, достигання ягід і закладання плодових бруньок для врожаю наступного року. Молоді насадження смородини спочатку нарощують гілкову масу. Цим пояснюється важливість створення високої родючості ґрунту в період розвитку кущів. Лише через 5–6 років розвитку формуються високопродуктивні кущі, які вступають у період повного плодоношення.

        Співвідношення азоту, фосфору і калію, що виноситься культурою становить 1 : 0,2-0,3 : 0,5-0,6. Найінтенсивніше азот засвоюється рослинами після виходу зі стану спокою та під час розбруньковування – до 2,3 кг/(га • доба), а після цвітіння і збирання врожаю – близько 1  г/(га • доба). Після достигання ягід та їх збирання потреба в азоті знову підвищується. Максимальне засвоєння фосфору (60 %) і калію (75 %) припадає на період від цвітіння до наливання ягід, потім воно знижується. Нестача азоту на початку росту до розбруньковування, а фосфору – до початку цвітіння призводить до зменшення закладання плодових бруньок, осипання зав’язі, загального зниження врожайності в поточному і наступному роках.

        З усіх ягідних культур смородина чорна найчутливіша до внесення фосфорних добрив. Вона добре засвоює елементи живлення з мінеральних добрив, %: азоту – 40–60, фосфору – 10–20, калію – 40–50. У порічок з урожаєм ягід та обрізаними гілками азоту і калію відчужується більше, ніж у смородини чорної, але її потреба в фосфорі значно нижча. Вони також чутливіші до наявності хлору в добриві, ніж смородина чорна. Малина відрізняється високим виносом елементів живлення, що пояснюється утворенням великої кількості пагонів і відмиранням після збору врожаю майже половини надземної маси. Період поглинання азоту, фосфору і калію розтягнутий і триває до кінця літа. Особливо важливий для малини рівень фосфорного живлення. Фосфор і калій найінтенсивніше засвоюються у період цвітіння і зав’язування плодів, пізніше засвоєння їх значно знижується, тоді як споживання азоту триває і після закінчення збирання врожаю.

        Грунтуючись на вищевказаних рекомендаціях щодо застосування добрив під смородину і малину, ми пропонуємо наступну схему підживлень з використанням рідких добрив:

        • До цвітіння рекомендуємо провести підживлення рослин MIXTURE-RKD 4-16-16+1(2)S+Mg+Zn 2 мл/сотка.
        • На початку цвітіння для підживлення радимо використовувати MIXTURERKD 4-16-16+1(2)S+Mg+Zn 2 мл/сотка та MIXTURE-RKD 12-9-5+Ме 1 мл/сотка.
        • Під час фертигації у період до цвітіння варто використовувати MIXTURERKD 10-10-10.
        • У фазу цвітіння корисно підживлювати смородину та малину MIXTURERKD 12-9-5+Ме 1 мл/сотка.
        • Під кінець цвітіння доречно провести підживлення MIXTURE-RKD 4-16- 16+1(2)S+Mg+Zn 2 мл/сотка.
        • Впродовж цвітіння рекомендуємо для поливу використовувати розчин MIXTURE-RKD NPК 3-18-18.
        • В період наливу ягід, до збору урожаю радимо вносити добриво MIXTURERKD 4-16-16+1(2)S+Mg+Zn 2 мл/сотка.
        • Після збору урожаю провести обприскування кущів MIXTURE-RKD 4-16- 16+1(2)S+Mg+Zn 2 мл/сотка та MIXTURE-RKD 12-9-5+Ме 1 мл/сотка.
        • До та після збору урожаю рекомендуємо проводити полив розчином MIXTURE-RKD NPК 5-20-5. Під час фертигації норма всіх добрив в розчині не повинна перевищувати 1-1,2 кг на 1000 л води.
        (Пока оценок нет)
        Loading...

        Найкращі товари

        KTS тіосульфат калію NPKS 0:0:25:17

        калій - 25%

        сірка - 17%

        Країна:Італія

        Фасовка: єврокуб, налив

        1628 USD куби грн./т. - EXW - Львів

        КАС, UAN N28

        Азоту - 28%

        Карбаміду - 40%

        Аміачної селітри - 30%

        Країна:Україна

        Фасовка: єврокуб, налив

        По запиту грн./т. - EXW - Черкаси

        Mixture-RKD NPK 9:16:0+4S

        азота - 9%

        фосфора - 16%

        серы - 4%

        Країна:Украина

        Фасовка: еврокуб, налив

        по запросу грн./т. - EXW/FCA - Черкассы

        Вапняково-аміачна селітра (ВАС, аміачна селітра кальцинована, кальцій аміачна селітра, КАН, CAN-27)

        азоту - 27%

        нітратного азоту - 14%

        амонійного азоту - 14%

        оксиду кальцію - 20%

        оксиду магнію - 6%

        нітрату кальцію - 1.5%

        води гігроскопічної - 0.3%

        води загальної - 0.6%

        Країна:Україна

        Фасовка: Прильоване, гранульоване

        25000 грн./т. грн./т. - EXW - Рівнеазот

        Азото-фосфорно-калійне NPK 20-12-15+2Mg

        загального азоту - 20%

        загальних фосфатів - 12%

        калію в перерахунку на К2О - 15%

        Mg - 2%

        води - 1.5%

        Країна:Туреччина

        Фасовка: Біг беги, гранульоване

        32500 грн./т. грн./т. - EXW - Черкаси

        ЖКУ NP 0:18:18

        P - 18%

        K - 18%

        Країна:УАПГ, Украина

        Фасовка: 1 л, 20 л, еврокуб, налив

        по запросу грн./т. - EXW/FCA - Ходоров

        Може бути цікаво

        28.02.2022
        26.12.2020
        19.01.2021

        Повідомити про помилку

        Текст, який буде надіслано нашим редакторам: